Purishaprash е пречистващ билков еликсир, който оптимизира функционирането на дебелото черво и редовната дефекация. Разстройствата на дебелото черво се причиняват от неправилно хранене, нарушено регенериране на чревната микрофлора, раздразнена чревна лигавица и токсични вещества в дебелото черво в резултат на застой на токсични отпадъци. Това води до нарушения в храносмилането, газове, запек, хемороиди, коремни колики, раздразнително черво, алергии, кожни обриви, екземи или копривна треска, психическа раздразнителност, недоволство и негативното мислене.
Препоръчителна доза
1 чаена лъжица (5 г) 2 – 3 пъти дневно, отделно или с чаша хладко мляко или вода, преди хранене. За да приготвите напитката, смесете 1 чаена лъжица (5 г) в 250 мл гореща вода.
Употреба
Аюрведичните билкови еликсири подобряват изхранването на телесните тъкани (дхатус) и пречистването на телесните системи (шротамси). Те са част от подмладяващата и ревитализираща (възстановяваща) терапия за тялото и ума (расаяна). Традиционно те се използват с чаша топло мляко или вода, често използвани в Аюрведичната медицина като благоприятна среда (основа) - (анупама) за приготвяне, използване, насочване и по-добро усвояване на билковите добавки. Други средства благоприятстващи и повишаващи терапевтичното функциониране на билките (вехикула), включват мед, тръстика или суров тръстиков сироп, пречистено масло (гхи) или олиа.
Препоръчваме да използвате максимум два билкови еликсира едновременно. Повече еликсири могат да се сменят през ден или седмица, в случай че ги използвате за нормализиране на общи симптоми на нарушен баланс на тялото или ума. За оптималния им ефект използвайте един еликсир, един час преди хранене. За по-комплексна терапия, която включва възстановяване на тялото и ума, еликсирите трябва да се използват за по-дълъг период - от 1 до 3 месеца, следвайки дозировката, посочена на етикета. Специфичният вкус на всеки еликсир представлява част от неговото терапевтично функциониране и съответства на aюрведичните свойства на шест вкуса.
В Аюрведичната медицинска система като често срещана съставка на здравните рецепти се използва хладко или преварено мляко благодарение на неговите сатвични свойства. То намалява топлината на Пита доша и успокоява бурните емоции. Освен това има и съществена подхранваща функция и действа като здравословен тоник за хора с преобладаваща Vata доша. Млякото засилва образуването на жизнена сила оджас, което е същността на здравата имунна система, свързана с ефективното присъствие на Kapha доша. Хората с чувствително храносмилане или бавен метаболизъм може да имат оплаквания от храносмилателни разстройства след консумация на мляко. В такъв случай сложете малко джинджифил, карамфил, кардамон, канела или индийско орехче в млякото за подобряване на храносмилателния огън. Био млякото от органично производство винаги е за предпочитане.
Пазете далече от деца. Не превишавайте препоръчаната доза. Не използвайте като заместител на балансираното хранене. Съхранява се на сухо място под 25°C. Не се препоръчва за деца, бременни и кърмещи жени.
Здравейте, купих си чая RANJAKA и той ми действа добре (за умора и раздразнение)
Здравейте, ползвам чай за памет- BRAHMI и черен дроб - Каламега и аз съм много доволен от тях.Билковата комбинация в чая ви е удоволствие и за душата.
Здравейте, ние имаме отличниотзиви за вашите хималайски чайове. Удана ни помага с умора.Използвахме SHATAWARI за киста 8 см, след десет дни беше изчезнала Лекарят не можеше да повярва на сонографската снимка!
Здравейте, аз съм много щастлив с вашите чайове, опитах няколко от тях и всички те бяха супер
Аз наистина харесвам вашите хималайски аюрведически чайове, защото те наистина работят. Преди всичко TULSI е невероятен, усетих положителни резултати и с вашия чай за очи - ALOCHAKA. Наскоро имах проблеми с зъбите, така че имам и KANTAKARI!
Благодарение на чая Медика, лактацията на кърмата ми се е увеличила с 50%. Нищо не ми помогна преди като този чай.
През целия месец приемах чай ABHAYA за намаляване на холестерола. В началото беше: 9,4, след един месец по три пъти на ден и хапче вечер стана 5,2. Благодаря много.
Аз опитах чай на NIMBA за кожни проблеми и се кълна, че ще опитам и други чайове!
Купувам чай Пита от години. Това ми помогна много пъти. Купувам и други чайове за семейството си и ги препоръчвам на много хора. Аз не харесвам хапчета от аптеката, така че ви благодаря за тези чайове.
Здравейте, преди един месец си взех VIDANGA-чай за отслабване по време на почивката си и съм много доволен от това. След няколко седмици загубих 3 килограма.