Аюрведичен чай: Оставете една чаена лъжичка от билковата смес (2 г) да ври в продължение на 3 - 5 минути или запарете в 250 мл вода за поне 7 минути.
Препоръчителна доза
2-3 чаши на ден
Употреба
Хималайските билки традиционно се варят в продължение на 3 до 5 минути в случай, че те служат като средство за оптимизиране на психическите и телесни функции. Така отварата има по-силен ефект, по-мек вкус и благотворно влияние върху нашето храносмилане, което позволява правилното усвояване на полезните екстракти на xималайските билки. Чаят се консумира като част от ежедневния на прием на течности, за период до възстановяване на съответните функции на организма. Ако правите билкова терапия, чаят може да се използва за период от 1 до 3 месеца в съответствие с дневната доза, посочена на етикета. Направете една седмица пауза, след завършването на всяка кутия чай.
Препоръчително е да се приемат максимум два вида чай едновременно. За намаляване на симптомите при общи заболявания, в случай на психичен и телесен дисбаланс, могат да се включат повече видове чай в дневния или седмичен режим . В такъв случай, чайовете се пият отделно с един час интервал. Когато чаят се пие като стимулиращо или поддържащо средство, той може да се приема за неопределен период. За оптимален ефект чаят се консумира топъл преди хранене. Специфичният вкус на всеки чай е част от неговия терапевтичен ефект и съответства на aюрведичните свойства на шестте вкуса. В тази връзка не се препоръчват подсладители.
Не е предназначен за деца под 3 години. Не превишавайте препоръчаната доза. Не използвайте като заместител на балансираното хранене. Съхранява се на сухо място под 25°C.
Чаят DALCHINI ми помогна през първите дни на сезона на поленовата селекция.След една седмица на пиене на чая, три пъти на ден, успях да вървя с моето куче и да бягам с него през цъфналата поляна!
Пия чай APANA и след години на нередовна менструация моят цикъл в крайна сметка се установи и стабилизира.
CHYAWANPRASH ми помогна да се отърва от запек, от който страдах 14 години! След третия ден започнах да се чистя веднъж на ден.Сега след два месеца моето храносмилане е абсолютно нормализирано. Атопичната екзема изчезна!
Аз наистина харесвам вашите хималайски аюрведически чайове, защото те наистина работят. Преди всичко TULSI е невероятен, усетих положителни резултати и с вашия чай за очи - ALOCHAKA. Наскоро имах проблеми с зъбите, така че имам и KANTAKARI!
Здравейте, аз купих аюрведичен чай NIMBA и го използвам вече един месец. Кожата се подобри отлично. Акнето също изчезна. Този чай има "А" от мен!
Аз само мога да препоръчам тези чайове-имат страхотен ефект. Търсех естествени средства за моите здравословни проблеми и най-накрая ги намерих :-)
Аз съм много доволен от чая, мога да прекратя употребата на хапчета за успокояване на нервите ми и да се чувствам по-доволен и спокоен, ще продължавам да го купувам и го препоръчвам на всички.
Чая APANA облекчава болката, след две чаши няма нужда да използвам хапчета. Също MEDHIKA за кърмене беше наистина полезен, когато имах малко мляко.
Здравейте, преди един месец си взех VIDANGA-чай за отслабване по време на почивката си и съм много доволен от това. След няколко седмици загубих 3 килограма.
Препоръчвам чай Pachaka . Страдам от болка под лявото ребро - в областта на стомаха или далака. След няколко дни употреба болката изчезна. Ефектът е невероятен. Сега пия чай BHRINGARAJ за коса.